Öğretmenler Günü İçin Öğrenci Konuşması

Öğretmenler Günü İçin Öğrenci Konuşması

 

Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Arkadaşlar,

 

Bugün 24 Kasım. Atatürk’ümüzün  24 Kasım 1928’de “Millet Mektepleri Başöğretmeni” ünvanı aldığı gündür.

Bu gün hem Ata’mızın Başöğretmen oluşu yönünden gurur duyduğumuz gündür hem de bizi yetiştiren öğretmenlerimizi hatırlayıp onlara bizim için ne kadar kıymetli olduklarını göstermemizi sağlayan gündür.

Arkadaşlar, öğretmenlik ve öğretmen öyle önemlidir ki ! Ata’mızın da dediği gibi : “Bir millet için iki ordu vardır: Biri savaş ordusu, diğeri eğitim ordusu”

Bir ülkenin geleceğinin şekillenmesinde ve yeni kuşağın kişiliğinden bilgisine, her şeyde,  öğretmenin imzası vardır. Öğretmeni çağdaş, demokrat,cumhuriyetçi ve laik  olan her medeniyet gelişmişlik yolunda Ata’mızın bize gösterdiği yola doğru hızla gider.Bunun aksini yapanlar ise çağın gerisinde kurumaya yüz tutar.

İşte öğretmen de öğretmenlik de bu yüzden önemlidir. Bir doktorun hastasının ameliyatında ne kadar etkisi varsa öğretmenliğin de bir ülkenin geleceğinde o derece etkisi vardır.Zaten Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır!” sözüyle durumun önemini açıkça vurgulamıştır.

Sevgili öğrenci arkadaşlarım böyle bir günde öğretmenlerimizin ve öğretmenliğin önemini vurgularken şunu da hatırlatmak isterim.Unutmayalım, her  ordu da bir komutan ve her komutanın bir askeri birliği vardır.İşte Ata’mızın dediği eğitim ordusunun komutanı öğretmenlerimiz.Ve biz de ancak komutanlarımızın yönlendirmeleriyle hayat denen savaşta başarıya ulaşmayı bekleyen askerleriz.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenlerimiz…

 Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

Öğretmenler Günü Öğretmen Konuşması

Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler Günü Şiirleri

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü İçin Oratoryo

Öğretmenler Günü İçin Skeç

Öğretmenler Günü Resimleri

Öğretmenler Günü Genelgesi

 www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa....

Copyright 2015 Eğitime Dair - Öğretmenler Günü İçin Öğrenci Konuşması. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri