İlginç sorular?

İlginç sorular?

Soru 1:Doktoruz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer? 

Soru 2:Dedektif, yardımcısına:
Bu akşam saat 8’de benim evime gel, ama bana geleceğini kimseye söyleme ve seni eve girip çıkarken kimse görmesin, diyor. 
Yardımcı söylenen saatte dedektifin evine gidiyor. Evde kimse yok. Kapının altına şöyle bir not düşüyor: 
“Dediğiniz saatte geldim. Evde kimse yoktu. Geleceğimi kimseye söylemedim. Eve girip çıkarken kimseye görünmedim. Saygılarımla” 
Dedektif ertesi gün yardımcısını işten kovuyor. Neden? 

Soru 3:Yargıç karar verecek. Mahkeme tutanaklarından şu bilgiler çıkıyor: 
Eğer A suçsuzsa, hem B hem C suçlu. 
Ya B ya C suçsuz . 
Ya A suçsuz ya B suçlu . 
Kim ya da kimler suçlu, kim ya da kimler suçsuz?

Soru 4:
Sarışın, genç ve güzel kadın tek yönlü bir sokaktan ters yöne doğru gidiyor. Kadının arabasının sigortasının zamanı geçmiş, vergisi ödenmemiş, ışıkları ayarsız, kaportası boyasız, rot ayarı bozulmuş, balataları gevşemiş, sinyal lambaları çalışmıyor, şanzuman gıcırdıyor, egzos borusu zehirli duman üfürüyor. Ayrıca kadının ehliyeti yok. Bütün bunlar yetmezmiş gibi kadın sarhoş. Ve bunlar trafik polisinin gözü önünde oluyor, polis her şeyin ayrımında. Ama polis kadını durdurmuyor. Neden?

Soru 5:

Bugün günlerden ne? 
Bir kasabada pazartesi, salı, çarşamba günleri erkeklerin yalan söyleme günüdür; perşembe, cuma, cumartesi günü kadınların yalan söyleme günüdür. Pazar günü her ikisi de doğru söyler. Kadınla erkek arasında şöyle bir konuşma geçer; Erkek: Dün yalan söylüyordum. Kadın: Ben de. O zaman bugün günlerden ne?

Soru 6:

Resimde kaç hayvan var?

Soru 7:

  Sarışın ve genç güzel bir kadın tek yönlü bir sokaktan ters yöne doğru gidiyor Kadının arabasının sigortasının zamanı geçmiş, vergisi ödenmemiş, ışıkları ayarsız, kaportası boyasız, rot ayarı bozulmuş, balataları gevşemiş, sinyal lambaları çalışmıyor, şanzıman gıcırdıyor, egzos borusu zehirli duman üfürüyor Ayrıca kadının ehliyeti yok Bütün bunlar yetmezmiş gibi kadın sarhoş Ve bunlar trafik polisinin gözü önünde oluyor, polis her şeyin farkında.  Ama polis kadını durdurmuyor..
 Neden?

Soru 8:

Bir camide vatandaşın biri dua ederken uykuya dalar uykusunda hiç bilmediği bir yerde bir savaşın ortasındadır. bizim elaman şaşkın şaşkın etrafa bakınırken cephe komutanı onu ikaz eder ne ''bekliyorsun savaşsana'' bizimkisi kendisini birden savaşın en hararetli yerinde bulur ve karşısında da iri kıyım bir düşman, elaman bu düşmana karşı fazla direnemez ve bu kişi tarafından öldürülür. işin ilginç tarafı bizim elaman gerçekten ölmüştür. yanında bulunan karısı onu uyandırmaya çalışır ama nafile bizim eleman ölmüş.
 Bu hikayedeki mantık hatası nedir?

Soru 9:

Padişah bir suçluyu asacakmış. Vezirine demiş: 
"Bir kağıda ölüm bir kağıda yaşam yaz bir torbaya koy.Suçlu hangisini seçerse o olacak." 
Vezir, suçlu düşmanı olduğu için ikisine de ölüm yazmış. Suçluda bunu biliyormuş.
Ama veziri padişahın yanında suçlayamazmış.

Soru şu: Suçlu nasıl kurtulur? 

Soru 10:

3 cocuğum var. Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır.İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır ?

www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa...

Copyright 2015 Eğitime Dair - İlginç sorular?. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri