İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

Bugün yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Yepyeni duygu ve düşünceler, yepyeni sınıflarla... Biraz daha olgunlaşmış ve biraz daha kendimizi geliştirmiş olarak başlıyoruz yeni bir öğretim yılına...

Ne güzeldir çocuk olmak, her şeyi olanca doğallığıyla yaşamak. İlk heyecan, ilk bakış, ilk okuyuş... Ne güzeldir.

Okumak güzel şeydir. Bilgili olmak, kültürlü olmak… Bunlar ne kadar da güzel değil mi? Peki bunları nasıl gerçekleştireceğiz? Hedeflerimize nasıl ulaşacağız? Elbette eğitimle sağlayacağız. Okullarımızla sağlayacağız.

Okul bizim ikinci evimiz gibidir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz.

Gençlerini iyi eğiten bir toplum, geleceğini büyük ölçüde güvence altına almış sayılır. Düşünen, düşündüğünü söyleyen, araştıran, yaratan, üreten, bilinçli, çağdaş bir gençlik... Hepimizin düşü... Çağdaş bir gençlik ki yolunun aydınlığını Atatürkçü düşünceden alır.

Bizler Atatürk’ün kutsal emanetine sahip çıkacak bilinç ve sorumluluğu yüreğimizde taşıyoruz. Yeter ki büyüklerimiz bize baskı değil sevgi göstersinler. Kuşku değil güven duysunlar. Öğüt vermek yerine örnek olsunlar. Kişiliğimize saygı duyulsun, düşüncelerimize önem verilsin.

Saygıdeğer büyüklerim! Bizlere güvenin, kişiliğimize ve düşüncelerimize önem verin! Çünkü biz geleceğimize sahip çıkmak adına gereken bilinç ve sorumluluğa sahibiz.

Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız ve yeni öğretim yılının başarı dolu geçmesi dileğiyle İlköğretim Haftamızı kutluyorum.

İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

Sevgili Arkadaşlar!

Kanunlarımıza göre ilköğretim sekiz yıldır ve zorunludur. Okullarımızın açıldığı bu haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz.

Şu anda hepimiz, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Kavuştuğumuz okulumuz, öğretmenimiz ve arkadaşlarımız, hepimizi sevince boğdu.

Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla bir an önce tanışmayı arzuluyoruz. Okul bizim ikinci evimiz gibidir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz.

Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma-yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür.

Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile İlköğretim Haftanızı kutluyorum.

İlköğretim Haftası Açılış Programı

İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası Şiirleri

İlköğretim Haftası Sözleri

İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

İlköğretim Haftası Kutlama Programı

'İlköğretim okulu' ibaresi 'ilköğretim kurumu' oldu

  www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa....

Copyright 2015 Eğitime Dair - İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri