Tüyap Kitap Fuarı

Yazdır
Kategori: Eğitime Dair
Sponsorlar

Tüyap Kitap Fuarı

Sponsor Bağlantılar

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açılıyor

İstanbul Kitap Fuarı 17 Kasım 2012 Cumartesi günü 32. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 02-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.  İstanbul Kitap Fuarı’na yurt dışından 40 ülkeden yayın evleri, telif ajansları ve konuk yazarlar katılacak.

Onur Yazarı Taner Timür

1958 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Taner Timur, aynı fakültede asistanlığa başlar.1968 yılında doçentliğe, 1979 yılında ise profesörlüğe yükselir. 12 Eylül darbesinin ardından görevinden istifa eden Timur çalışmalarını Paris’te sürdürür. 1992 yılında döndüğü üniversitedeki görevine 2002 yılına kadar devam eder.

Tarih alanında yaptığı çalışmalarını özellikle Osmanlı Tarihi, Türk Devrim Tarihi, Türkiye’nin Siyasal Tarihi üzerine yoğunlaştıran Timur’un çok sayıda bilimsel makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

Taner Timur, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı onur yazarıdır.

Konuk Ülke: Çin

Çin Halk Cumhuriyeti  edebiyatı ve kültürüyle İstanbul Kitap Fuarı’nda

Onur Konuğu Oluyor

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.  İstanbul Kitap Fuarı’na yurt dışından 40 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar katılacak.

Konuk Ülke: Çin Halk Cumhuriyeti

Bu sene fuarın ilk dört günü, 2-5 Kasım  2013, açık kalacak Uluslararası Salon kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti Onur Konuğu olarak yer alacak. Çin’den yayınevlerinin katılımıyla düzenlenecek konuk ülke etkinlikleri kapsamında Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak.

Fuarın Yeni Salonları: Dijital Yayıncılık ve Eğitim Salonları

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl da yayıncılık sektörünün gelişen yüzü dijital yayıncılık, e-kitap ve yeni uygulamaları “Dijital Yayınlar” salonu ile okuyucu ve katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Salon içinde yer alacak FORUM alanında ise sektördeki gelişmeler ve yenilikler katılımcılarla buluşacak.

Kitap Fuarı’nın bir diğer yeniliği ise özellikle öğrencilere yönelik tüm kaynak kitapların bir arada yer aldığı Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Salonu.

Fuar Saatleri Değişti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 10 Kasım 2013 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

32. İstanbul Kitap Fuarı, 23. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2013 il e eş zamanlı gerçekleştirilecektir.

Saygılarımızla,

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

Kitap Fuarını Sosyal Medya’dan Takip Edin

Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/istanbulkitapfuari ve www.twitter.com/kitapfuari üzerinden takip edebilirsiniz.

Tüyapa Nasıl Gidilir?
Tüyap, İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde E-5 Kenarındadır.Kadıköy ve Mecidiyeköy'den Metrobüsle HADIMKÖY son durağa kadar gidilir. Sağ taraftaki üst geçitten geçilerek E-5'in kenarında ulaşılır. Oradan Tüyap'tan da geçen bir çok araç bulabilirsiniz.
 
IETT, fuar boyunca Kadıköy, Mecidiyeköy gibi merkezlerden servis otobüsü de kaldıracaktır.

Bir Öğrenci Neden Kitap Okumalıdır?

Dünya Çocuk Kitapları Haftası

Kitap İle İlgili Sözler

Kitap Okumasaydım Cumhuriyeti Kuramazdım

Kitap okuma alışkanlığı kazanma

Kitap Nasıl Yazılır?

 www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa....

Sponsorlar
Copyright 2014 Tüyap Kitap Fuarı. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri