Yapım Kuşağı Örnekleri

Yapım Kuşağı Örnekleri

Öğrenci isterse tasarımın uygulamasını yapar. Öğrenci çevresinde var olan ve günümüz şartlarında çalışabilecek bir sorunu yada geliştirmek istediği bir konuyu ele alır. Yapım aşamasında ya çalışan gerçek bir üretim yapar yada ürünün maketini gerçekleştirir. Gerçekleştireceği ortam yoksa başkasından da destek alabilir. Önemli olan fikrin öğrenciye ait olması. Tüm olumsuzluklara rağmen ürünü gerçekleştirme aşamasında sıkıntı yaşarsa süreçte değerlendirilebilir. Dersin temel hedefi öğrencinin ilgi ve yeteneğine göre tasarım yapması veya kullandığımız bir nesneyi daha kullanışlı hale getirmek için değişiklikler yapmaktır. Tüm çalışmalar tasarım sürecine göre yapılır.

Adem Çekim öğrencimin yapmış olduğu başarılı bir projesini sizinle paylaşmak istedim. Bu projede zor zamanlarda, sıkıldığımızda, başımızın ağrıdığı zamanlarda, başımıza masaj yaparak bizleri rahatlatan uzaktan kumandalı ışıklı çalışan bu çalışmasından dolayı öğrencimi tebrik ediyorum... 

Parkta, yolda, arabada giderken hem çekirdek, kabuklu yiyecekler vb. yiyip hemde çevrelerini temiz tutacaklar.

El çöp hızlı bir şekilde kola taklılıp, çöpler içine atılacak.

Yapım kuşağı icatları

 

Yapım Kuşağı Örnekleri

Üçü bir arada 
Kitaplık, çalışma masası ve yatak bir arada, hemde fazla yer kaplamıyor.

  

Ağaç dikme makinesi, meyve toplama makinesi. (Ömer ÇAKIR öğrencimin çalışması)

 

www.egitimedair.net / Eğitime dair ne varsa...

Copyright 2015 Eğitime Dair - Yapım Kuşağı Örnekleri. İçerik hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.
Egitime Dair Ne varsa... by Guncel Egitim haberleri